Передкарпатська правда

  

Медицина

Реалії самбірської медицини: ціна питання - здоровя людини

Останніми роками самбірська медицина переживає кризові часи свого існування. Критична ситуація, яка склалася, має кілька складових. Загальнодержавна медична реформа породила хаос у головах і діях керівників охорони здоровя загалом. Перманентне недофінансування б"є по кишені і статусу медиків та спричиняє масовий виїзд за кордон. Професійність медичних спеціалістів другої ланки викликає сумнів.

Ці та інші складові відбиваються на здоровї і житті пацієнтів. Нещодавній випадок, який трапився із батьком моїх добрих знайомих мене приголомшив, адже попри всі негаразди з медициною вважав самбірських травматологів і хірургів класними професіоналами. Дуже хочеться вірити, що так воно і є, а батько моїх знайомих потрапив у руки не тих докторів. 

Судіть самі. Чоловік обривав горіхи і впав з драбини. Діти викликали швидку. У лікарні його оглянули травматолог і хірург, зробили рентген і ... заспокоїли пацієнта та близьких. Мовляв їдьте на вихідні додому нічого страшного немає. Забій грудної клітки. Потрібно полежати і все минеться. На дорогу вкололи демідрол з анальгіном.


Вдома травмованому стало значно гірше. Щастя, що діти мали можливість доправити його до Львова. А тепер увага. Львівські медики також зробили рентген і оглянули пацієнта та почали сварити дітей чому так довго не везли потерпілого до лікарні. Мовляв з такими травмами є загроза здоровю. Коли почули про діагноз колег із Самбора то здивувалися, переглянулися та багатозначно постискали плечами. У пацієнта виявили перелом хребта, зламані 3-є ребер та осколками пробиті легені. Одне слово, якби діти вчасно не спохватилися то рідна людина могла втратити здоровя.

І що це? Байдужість, непрофесіоналізм, чи все вкупі. Такі сьогоднішні реалії самбірської медицини і ціна їм здоровя людини. Завдяки львівським медикам загрози здоровю потерпілому немає. Однак, доведеться тривалий час нерухомо пролежати в ліжку.

Схожа пригода трапилася й у Рудківській лікарні. Тепер обидва пацієнти лежать у львівській лікарні в одній палаті, яку жартома прозвали горіховою. Проте, потерпілим і близьким не до жартів. Попереду тривале лікування. Єдине тішить, що зуміли вчасно допомогти рідним.

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Канал не знайдено
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 48 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1655
Перегляди статей
4532827