Передкарпатська правда

  

Медицина

Старосамбірські маніпуляції лікарським питанням

Старосамбірські  маніпуляції лікарського питання

Ще не встигли вщухнути емоції від несподіваної відставки Головного лікаря Старосамбірської ЦРЛ – Юрія Войтіва, як боротьба за вакантне лікарське крісло  розгорнулась повним ходом. І, направду кажучи, то все неспроста, бо ця посада у районі ну дуже важлива: по-перше, для мешканців (потенційних пацієнтів), по-друге, для адміністративного ресурсу керманичами Старосамбірщини.

8 листопада, на крайній сесії Старосамбрської районної ради 26 депутатів проголосували за оголошення конкурсу на посаду головного лікаря КЗ СРР «Старосамбірської ЦРЛ». Відтак, голова райради взялася за створення конкурсної комісії, а на одній із президій запропонувала, аби кожна із фракцій подала протокольне рішення делегата-представника у комісію.

Все б нічого, якби така ініціатива не суперечила законодавчим актам, постановам, нормам тощо. Дивно, що юристи районної ради, та й керівництво, які отримують зарплату, не слідують чинному законодавству і, більше того, не дають роз’яснень депутатському корпусу. Але далі стає ще цікавіше…Вже 16 листопада, на першому засіданні конкурсної комісії членам комісії був запропонований проект положення, в якому перелік вимог до керівника суперечив чинному законодавству, і який напрацював керівний апарат Старосамбірської районної ради.

Співпадіння…?

І, як відомо, деякі члени комісій активно закликали голосувати за дане положення. Річ у тім, що такий одіозний варіант положення , мабуть, носив прихований зміст для майбутнього, безбар’єрного проходження когось з кандидатів на посаду головного лікаря району. Добре, що у комісії знайшлись притомні депутати та не дали цій підступній дії ходу вперед. Як наслідок, комісія не змогла продовжити свою роботу. Ці всі обставини неабияк сколихнули хвилю невдоволень та хвилювань у депутатів районної ради. Та й варто врахувати той факт, що скоро прийдеться затверджувати Бюджет району і треба, щоб на посаді вже був керівник районної медицини, який розбирається в процесі господарки. Часу дуже мало і ризикувати, чи затягувати процес не в інтересах громади, окрім того свідомо розуміємо, що може постраждати трудовий колектив медиків.

Відтак, 18 депутатів Старосамбірської районної ради ініціювали та підписали звернення до голови райради Терлецької Т.І. з вимогою скликати у двотижневий термін сесію районної ради. Більше того, подібне звернення на ім’я голови районної ради поступило від трудового колективу Старосамбірської ЦРЛ. У своєму зверненні працівники вимагають сформувати комісію згідно з нормами законодавства та дотримуватись законів України при обранні головного лікаря Старосамбірської районної лікарні. Надіємось, що ця одіозна епопея в найближчий час набере законного та об’єктивного характеру. Віримо, що депутатам вистачить здорового глузду, аби рішення були прийняті виключно законним способом і виключно в інтересах громади Старосамбірщини.

ДОВІДКОВО: 

Голові Старосамбірської
районної ради
Терлецькій Т.І.
Депутатів Старосамбірської
районної ради


Ми, депутати Старосамбірської районної ради, глибоко стурбовані ситуацією, котра склалася на першому засіданні конкурсної комісії по
відбору керівника КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ». Така ситуація зумовлені тим, що на засіданні конкурсної комісії пропонована процедура обрання та призначення районною радою керівника Старосамбірської ЦРЛ є незаконною, оскільки суперечить Постанові КМУ від 27.12.2017, №1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я», кваліфікаційним вимогам та характеристикам керівника закладу охорони здоров’я, прийнятими Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством праці та соціальної політики України від 01.01.2004 року., Постанові КМУ від 02.03.2016, №285 «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики». 

Пропонований на першому ж засіданні конкурсної комісії керівництвом районної ради варіант кваліфікаційних вимог та характеристик керівника КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» носить на наше тверде переконання відверто лобістський характер. Усвідомлюючи те, що протягом бюджетного 2019 року пройде чимало змін/оптимізації в районних мережах, логічним було б до бюджетної сесії затвердити структуру мереж освіти, культури та медицини задля раціонального розподілу бюджетних коштів. Вивільнені та зекономлені кошти необхідно використати на перекваліфікацію вивільнених працівників, та недопущення відтоку кадру за межі України..


Вищеперелічені проблеми та завдання можна вирішити лише за умови забезпечення повної комплектності керівного складу освіти, медицини і культури. Відтак, вважаємо за необхідне на позачерговій сесії негайного проведення усіх законних процедур з призначення головного лікаря(керівника) Старосамбірської ЦРЛ.

 

 

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Канал не знайдено
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 107 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1655
Перегляди статей
4532844