Передкарпатська правда

  

Журналістська маніпуляція, чи гірка правда?

Блукаючи сторінками соцмереж я натрапила на допис, який вразив мене, тому вирішила повністю розгорнути цю тему подаючи її Вам, шановні читачі, на розсуд, Сподіваюсь це буде корисно всім...

Допис Ольги Максимич під заголовком "Цинічний обман від журналіста"
Вже більше місяця мені, як директору Народного дому у с.Грозьово, пан війт не дає спокійно працювати. Мене офіційно взяли на роботу, але з тим ніяк не може змиритись сільський голова - Федір Поліжак. Хоча це й не дивно, адже його дружина мала наміри посісти це крісно. Проте, відділу культури вистачило глузду не приймати на керівника клубу людину без освіти (за винятком школи) та ще й майже пенсійного віку.

Істерія сільського голови настільки емоційна, що він через день їздить оббивати пороги владних кабінетів у Старому Самборі. Коли й це не допомогло, йому помогли написати звернення у департамент культури області.

Але й там Федір Кирилович нікого не переконав у своїй правоті. Навіть дійшло до того, що коли приїжджав у район губернатор області, пан Синютка, то голова втулив йому звернення, що буцімто без його відома призначили мене на завклубом і, що громада села дуже протестує. Коли ж і там його не почули, то він вирішив скористатися засобами інформації. «Високий замок.Самбірщина» у селі приходить ледь не в кожну хату, сама читала цю газету. Проте стаття про моє призначення у випуск від 1 березня мене вразила своєю брехнею.

Як тільки міг журналіст районного рівня писати такі небелиці. Хоча то і не варто так дивуватися, бо минулого разу він спутав с.Воля з Грозьовою, де вибачився у цій публікації. З таким підходом може він всі слова у статті перекрутив. Прочитавши текст, коротко розставила акценти. Назву основні з них: за словами сільського голови, Поліжака Ф.К., громада збирала гроші на свій Народний дім...коли і хто збирав???-брехня; друга поправка: сільський голова стверджує, що ні хто з членів моєї родини не брав участі у так званій толоці з Будови Народного дому.

Спеціально додаю фото, на яких мій чоловік і його брат з місцевою молоддю трудяться при спорудженні клубу. Ще один важливий момент, у селі люди не протестують проти мене, а навпаки підтримують. Коли ситуація з сільським головою загострилася, я навіть зібрала підписи місцевих мешканців на свою підтримку. І що справді є важливим у статті пана Романа Іванчука, це те, що сільський голова Грозьово таки ПУБЛІЧНО визнав, що його жінка писала заяву і мала бажання стати директором Народного дому. 
Щодо моєї освіти, то вона в мене вища (університет), на відміну від дружини сільського голови, яка закінчила просту школу. Очевидно, що якби були претенденти з профільною культосвітою, то був би конкурс, а так не було з кого вибирати. Я вам більше скажу, я теж вмію писати листи в різні інстанції, і вже це зробила. Нещодавно приїжджав слідчий Старосамбірського відділення поліції брати свідчення в мене і сільського голови, і, надиво, сільський голова вже набагато скромніший в своїх висловлюваннях.

Насамкінець, дуже прикро, що склалася така ситуація. Ми з чоловіком залишилися жити в селі, коли вся молодь втікає звідси, і тут я проявила таке бажання, а сільський голова ,який немає взагалі освіти творить такі безчинства, кого ми обирали, чим ми думали...Соромно і сумно за таких людей.

P.S.

Надіюсь найблищим часом ключі від народного дому мені таки віддадуть, щоб я могла спокійно працювати на своєму робочому місці.
Сьогодні, 03.03.2018р, сільський голова Федір Поліжак зкликав сільських депутатів на сесію, аби зробити мій наказ про призначення на посаду директора Народного дому не дійсним, але на щастя сільські обранці цього не підтримали.

Довідково даю повну статтю "ВЗ"

У Народний дім, який зводили методом народної будови, призначили керівником людину, яку... вчили торгувати

Минулого разу, коли описували засідання колегії РДА, під час якого сільські голови збунтувалися проти Старосамбірської РДА, у якій їх не чують, згадали про ситуацію в одному з сіл, де без відома місцевої влади та громади відділ культури призначив керівника. На жаль, коли ми слухали людину, яка інформувала нас про подію, то помилково назвали село Воля, а мало бути Грозьово... Цю помилку списуємо не на забудькуватість інформатора, а на поганий мобільний зв’язок...

АЛЕ, видається на те, що навіть без цієї прикрої помилки нам все одно довелося б повертатися до теми, бо не все так просто. Тема набула шаленого розголосу у певних колах, а сільський голова Федір Поліжак з приводу призначення культпрацівника у село навіть написав і особисто подав скаргу керівнику області Олегу Синютці, коли той перебував на Старосамбірщині. Знаємо, що з цього приводу були дзвінки з обласного департаменту культури... А ви, напевне, думаєте собі, що все так просто, що Грозьово настільки маленьке, що може не всі знають, де воно там у горах загубилося... Маленьке село виявилося ґоноровим. Не маючи гідного закладу культури, взялося за будову. Війт каже, що громада на свій Народний дім і сама гроші збирала, і до праці бралася.

Хтось більше, хтось менше давав, але «клуб» став своєрідною гордістю і зразком того, що нарід - то велика сила: захочуть - зроблять. Облагородження такого закладу - справа не з дешевих, тому двічі громада брала перемогу у розмаїтих конкурсах проектів і здобувала гроші. Треба нагадати, відкриття закладу мало відбутися ще торік, але, як на зло, у тому часі в селі з’явилася знаменита африканська чума, яка здійняла галас на усю Україну і половину Польщі, тому їхати чиновникам на новосілля у Грозьово, коли там свині ріжуть, або бережуть від ножа, не пасувало.

Але несподівано сталося те, чого Федір Поліжак не міг очікувати - керівник районної культури Петро Юрчикпризначив на посаду очільника закладу культури людину, з якою у сільраді не погодилися. Федір Поліжак каже, що то є людина, члени сім’ї якої, та й вона сама, жодного разу не приходили на толоку з будови Народного дому, відверто ігнорували справу, коли інші працювали. Тепер же, коли заклад готовий, вона здобула посаду.

Війт переконує, що на осередок культури, до якого районний відділ культури мало причетний, директора треба призначати з відома селян, які заклад зводили, і сільради. Більше того, молода пані, яка стала начальницею, не має відповідної освіти, а має «торгово-економічний інститут». Федір Поліжак переказав нам думку села: нехай оголошують конкурс на посаду і кого конкурсна комісія вибере на народний об’єкт, той і буде керувати, мовляв, якщо хочемо навчити людей бути владою та господарями на своїй території, то нехай би так і було.

А ще ми дізналися від війта, що йому «інкримінують» районні культпрацівники те, що він, мовляв, хоче впихнути на посаду свою дружину і через те здійняв стільки емоцій. Пан Федір на наше запитання з приводу його дружини відповів, що вона уже майже пенсійного віку, а тому не дуже хоче, щоб йшла керувати сільською культурою. А писала заяву, щоб не пхалися такі, які закінчили торгово-економічну школу. Як нам видається, Федір Поліжак має рацію у тому, що Народним домом має керувати фахівець, а громада, яка зводила об’єкт, вправі запропонувати на посаду того, хто був би найліпшим. З відділу культури, каже війт, обіцяли лише вивіску у день відкриття привезти... 

Голова райради Тетяна Терлецька твердить, що до влади надійшла скарга від призначеної посадовиці, мовляв, вплиньте на пана Федора, бо не віддає ключі від робочого місця. Зрештою, Тетяна Іванівна дотримується точки зору сільської громади, але як керівник районної ради не має права впливати на кадрові “тусовки” в системі РДА.

Ми не питали з цього приводу думки голови РДА Ореста Бонка, але він, міркуємо собі, або мовчки погодився з таким призначенням, або просто не встрявав у справу, віддавши її відділу культури. Між іншим, одного з представників цього відомства у рамках приватної розмови ми перепитали, які там у Грозьово проблеми? Нам відповіли: у Грозьово проблем нема, призначена людина, яка працює. На наш докір з приводу освіти керівниці Народного дому почули, мовляв, у законі написано, що претендент на посаду має мати вищу освіту. Якщо ми правильно збагнули, не обов’язково освіту у царині культури. Виходить, людина, яку вчили торгувати, тепер може вчити інших танцювати? Ми залишаємо це питання громаді та чиновникам...

Роман ІВАНЧУК.

 

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 60 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1641
Перегляди статей
4527955