Передкарпатська правда

  

На Турківщині відбудеться еко-фестиваль «День Дністра»

У гірському селі Вовче Турківського району завершується підготовка до еко-фестивалю «День Дністра».Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Фестиваль відбудеться 14 і 15 липня під егідою громадської організації «Агенція регіонального розвитку Турківщини» (голова Микола Лило). Його проведення підтримали департаменти з питань культури,релігій та національностей, міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА, АОМС “Єврорегіон Карпати – Україна», Турківська районна рада, відділ культури РДА, Самбірське управління водного господарства.

Мета фестивалю, сказав організатор Микола Лило, – популяризація традиційної культурної спадщини Бойківщини, екологічної свідомості серед широких верств населення, зміцнення контактів і культурних зв’язків з містами Дністровського басейну.

Не менш важливою умовою заходу є обмін знаннями, культурними та народними традиціями, особливостями, досвідом, розширення світогляду.

Організатори фестивалю, зазначив Микола Лило, роблять особливий акцент на молодь і залучають юнаків та дівчат до співпраці, розуміючи, що саме в їхніх руках майбутнє. Хоча фестиваль слід розглядати насамперед як чудове та змістовне проведення дозвілля для людей різних вікових категорій.

 Для учасників фестивалю – мешканців Турківщини, насамперед с. Вовче, звідки бере початок річка Дністер, а також чисельних гостей передбачена програма, як кажуть, на всі смаки. Між собою змагатимуться грибарі, а потім буде визначено переможців трьох найбільших білих грибів за вагою. Чимала група підніметься на гору Ріг, на якій в урочищі «Завалина».встановлено знак на увічнення пам’яті загиблих за незалежність України. До нього учасники сходження покладуть квіти і тут буде відслужено молебень.

Урочистим буде відкриття фестивалю. Присутніх своїм мистецтвом звеселятимуть колективи Народних домів Турківщини. Бажаючі зможуть переглянути художній кінофільм «Кіборги». Окрасою заходу, безперечно, стане запалення «Дністровської ватри», молодіжна дискотека просто неба.

Наступного дня також запланована різноманітна культурно-розважальна програма. фестивалю. Її заходи розпочнуться походом до витоку річки Дністер та освячення його джерела. Присутні стануть очевидцями напруженого змагання позашляховиків та квадроциклів «ДНІСТЕР ТРОФІ», дитячого футбольного турніру ім В.Кильника «Кубок Дністра 2018”.

Неповторними стануть святковий парад-хода бойківської ноші, районний конкурс бойківської коломийки” Ой легонька коломийка». Не обійдеться на концерті без виступу творчих колективів Турківщини за програмою «Пісні наших предків». Розважатимуть присутніх заслужені артисти України та кожний бажаючий.

Увінчають еко-фестиваль «День Дністра» запалення ватри та святковий феєрверк.

.Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 185 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4417798