Передкарпатська правда

  

Сьогодні Княжпільська громада вітає свого колишнього пароха, священника Івана Вербицького, уродженця м.Хирів та зараз жителя міста Самбір :

Сьогодні хочеться привітати з іменинами отця Івана Вербицького. Основоположника та реконструктора, людину, що  відновлювала чимало  парафій Греко-Католицької церкви на Добромильських теренах, а особливо Княжпільських селах. Після десятків років гоніння Греко-католицької церкви совєтським режимом, отець Іван, в далекому 1996-му, першим прийшов на парафіяльну службу одразу 4 сіл Княжпільської сільради. І миттєво почалось:

- відновлення та становлення греко-католицьких парафій повністю з нуля(після 60 років гоніння та переслідувань);

- відправлення служб майже в підпіллі, в приміщеннях до того не облаштованих та далеких від церкви.

- побудова церков, одразу в декількох селах. І це все, вже за незалежної України. Було важко, починати завжди важко, а особливо коли тобі всілякими способами заважають. Але священник старався, працював на благо своїх парафіян, навіть попри: - Десятки порізаних шин в старенькому УАЗіку;

- побиті шибки;

- була і, сира та тісненька келія, в підвалі Кропивницької школи, в якій отець жив всі ці роки; - суперечки та непорозуміння з братами незєдиненими та зависниками.

Все це потім дуже важко відбилось на здоров'ї вже тоді немолодого отця Івана...

Все пройшло!!! І його заслуженою віддякою від Бога, за весь труд на священичій ниві, є: - в першу чергу син священник, о Василь; - тисячі дітей які прийняли перше причастя і першу сповідь за його науки; - сотні шлюбів і хрещень. - як мінімум відновлені 4 парафії та побудовані 4 церкви в селах: Кропивник,Княжпіль, Мігово, Велике.... - Отець Вербицький був одним з початківців і  ініціаторів починання та відновлення служб в пастушковій церкві в с.Губичі. І це лиш те, що вдалось згадати за декілька хвилин... А сьогодні, хочеться побажати отцю Івану Божого благословення, міцного здоровя і терпіння, до нас таких різних християн. Та лиш один Господь знає, що отцю Вербицькому довелось перейти за всі ці 10 років служби на теренах Добромильщини(а це з 1996 по 2006 роки)... Отче дякуємо Вам за все. Христос Хрестився!!!!!

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 100 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1584
Перегляди статей
4431452