Передкарпатська правда

  

Мер Турки може сісти за грати на вісім років

Працівники управління захисту економіки у Львівській області Нацполіції та Самбірської місцевої прокуратури викрили злочинну схему розтрати бюджетних коштів під час проведення державних закупівель, до якої причетний міський голова Турки Геннадій Когут. В межах провадження, відкритого прокуратурою, правоохоронці встановили, що за кошти місцевого бюджету було придбано сміттєзбиральну техніку за завищеною майже у двічі ціною, яка, до речі, не відповідала визначеним тендером технічним умовам. Наприкінці 2016 року міська рада Турки проводила відкритий аукціон з закупівлі спецтехніки. Предмет закупівлі сміттєзбиральна техніка вартістю 1,2 мільйона гривень. У конкурсі приймали участь три комерційні структури, але переможець був визначений ще до його початку. Правоохоронці з’ясували, що міський голова, маючи комерційну зацікавленість у перемозі певного підприємця, видає розпорядження про створення комісії. Хоча ще на час проведення торгів посадовець знав, що останній не мав у наявності автомобіля. В подальшому, без фактичного його огляду, приймається рішення про його відповідність. Проведеними заходами було доведено, що поставлена техніка не відповідала тендерним характеристикам. Крім того, її ринкова ціна на той час була значно нижча. Таким чином, міська рада понесла зайві витрати у сумі понад 770 тисяч гривень. Переслідуючи корисливі мотиви, міський голова зробив все заради перемоги та придбання техніки (сміттєвоза) у конкретного суб'єкта господарювання.

Прокуратурою області за оперативного супроводження працівників управління захисту економіки у Львівській області Нацполіції повідомили меру про підозру за ч. 2. ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадження завершено. Обвинувальний акт скеровано до районного суду Львівської області.

Посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 75 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4417752