Передкарпатська правда

  

Операція «Ну візьміть хабар», або Як розчищають округ

Пропонуємо читачам матеріал відомого львівського журналіста, одного із керівників обласної спілки журналістів Андрія Болкуна з приводу затримання голови Старосамбірської РДА Ореста Бонка. Зазвичай у таких випадках пишуть, поділяє  редакція, або не поділяє точку зору  автора на подію.  На цей раз стверджуємо, що схиляємося до точки зору автора статті.

Пізно ввечері понеділка 18 червня на сайті Львівської облдержадміністрації з’явилася новина, в якій ОДА «висловлює вдячність правоохоронцям у боротьбі з корупцією»: на одержанні неправомірної вигоди затримано голову Старосамбірської РДА. Але занадто багато в цій історії виявилося дивних фактів, які ставлять під сумнів чесність усієї цієї «спецоперації». Тому ми вирішили розібратися в ній детальніше.

Насамперед впало у вічі те, що про затримання на «хабарі» голови райдержадміністрації повідомив сайт органу виконавчої влади, а не СБУ, поліції чи прокуратури. Новину на веб-сторінці Львівської ОДА оприлюднили о 22:03. Це, здається, вперше в історії ОДА бравурна новина з’являється фактично вночі. Хто знайомий з технологією підготовки інформації для розміщення, той скаже, що від отримання повідомлення до його появи на сайті має пройти чимало часу.

Новину треба отримати, написати, вичитати, погодити з керівництвом і розмістити на сайті. За півгодини цього ніяк не зробиш. Тим паче в неробочий час. Хіба що відповідальні працівники ЛОДА знали про цю операцію і заздалегідь підготували текст. У департаменті внутрішньої та інформаційної політики нам відмовилися розповісти, хто їм дав команду розміщати це нічне повідомлення на сайті Львівської облдержадміністрації і звідки вони його отримали, порадивши написати інформаційний запит.

На сайті військової прокуратури Західного регіону (ВПЗР) повідомлення про одержання головою Старосамбірської РДА Львівської області неправомірної вигоди з’явилося наступного дня, 19 червня. Як повідомляє прес-служба ВПЗР, посадовець вимагав хабара в розмірі 1500 доларів США за сприяння у працевлаштуванні на посаду юриста юридичного відділу райдержадміністрації. Але дивно, що новину про затримання прокуратура ілюструє фото з гривнями. Так в якій валюті все-таки був хабар?! Традиційно правоохоронці з подібних затримань демонструють і відео, та й більше різних фотографій. А тут – нічого.

Факт дачі хабара у 1500 доларів США за якусь другорядну посаду в багатьох моїх співрозмовників викликав здивування. Нині у Львівській ОДА та РДА є сотні вакансій. Охочих присвятити себе державній службі не надто багато. Лише за кілька місяців цього року в тій же Старосамбірській РДА п’ять разів оголошували конкурси на різні посади. До речі, виявилося, що в апараті Старосамбірської РДА немає посади «юрист юридичного відділу», як написала прес-служба військової прокуратури. Керівник прес-служби ВПЗР Юлія Галущак нічого прокоментувати в цій справі не змогла, оскільки перебуває у відпустці. А телефон іншого працівника прес-служби вперто не відповідав.

18 травня Старосамбірська РДА оголосила конкурс на зайняття вакантної посади провідного спеціаліста юридичного відділу апарату райдержадміністрації. Переміг у ньому Цімарно Андрій Ярославович, про що 15.06.2018 р. офіційним листом було проінформовано Національне агентство з питань державної служби.

Відповідно до чинного законодавства, голова РДА зобов’язаний видати розпорядження про прийом на роботу людини, яка перемогла у відкритому конкурсі. Не зробити цього він не може.

Цікаво, що, як видно з декларації, оприлюдненій на сайті НАЗК, пан Цімарно живе у Львові. Працюючи в Регіональній газовій компанії, він за 2017 рік задекларував 80 120 гривень заробітної платні. Натомість, відповідно до Постанови КМУ №15 від 18.01.2017 року «Питання оплати праці працівників державних органів», посадовий оклад провідного спеціаліста райдержадміністрації становить 3500 грн плюс 300 грн за ранг. Тобто річна зарплата – 45,6 тисячі гривень. Навіть якби платили 50% надбавки (що малоймовірно відразу після прийняття на роботу) за інтенсивність та 20% так званих «гірських», то Андрій Цімарно у Старосамбірській РДА заробив би 78,72 тис. грн, що все одно менше, ніж він мав у Львові.

Тут постає логічне запитання про мотивацію: для чого людині зі Львова йти на роботу в Старий Самбір на посаду з меншою зарплатою?! Звичайно, це право кожного – обирати місце праці. Але все ж таки здоровий глузд повинен бути.

Для повного розуміння картини також зазначимо, що Андрій Ярославович Цімарно нещодавно закінчив Львівський державний університет внутрішніх справ. І навчався він там у період, коли керівником цього ВНЗ був теперішній очільник поліції Валерій Середа.

Звичайно, з хабарництвом можна боротися в різний спосіб, у тому числі і шляхом провокації. Але коли вся справа викликає більше запитань, аніж відповідей, то виникає підозра в сумнівності всієї цієї «спецоперації». Особливо на тлі не зовсім простих стосунків голови Старосамбірської РДА Ореста Бонка з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою.

Поінформовані люди говорять, що в такий спосіб гірський округ «зачищають» від небажаних людей. Може, голову Старосамбірської РДА й не посадять, але меседж він отримав серйозний. Як і його колеги – міські голови Сколе та Старого Самбора, які свого часу також мали проблеми з правоохоронними органами. А крім того, на Старосамбірщині є дуже багато цікавих об’єктів для «освоєння», тисячі гектарів вільної землі, в перспективі будівництво прикордонного та митного переходу в Нижанковичах і чимало іншого. Але це все теми для майбутніх історій.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті Один гість та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4415865