Передкарпатська правда

  

Старосамбірський БЮДЖЕТ: ЗА і ПРОТИ

Наприкінці 2018 Старосамбірська районна рада, з другого разу, таки прийняла бюджет на 2019 рік. 24 депутати проголосували “за”. Бюджет викликає чимало запитань. Що думають про нього самі депутати – ми розпитали у голів депутатських фракцій районної ради.

 Іван ПИКУС, голова фракції “Народний Контроль”:
Звичайно, що голосувати за бюджет як основний фінансовий документ потрібно. Але, коли засідала бюджетна комісія, в якій я є секретарем і на якій членам комісії пропонувався зовсім не громадський проект бюджету, звісно, що я утримався. Цілком логічно, що, коли я не побачив змін на пленарному засіданні сесії у фінансовому документі, то знову утримався. Я не зміг проголосувати за такий бюджет, у якому скорочують зарплати працівникам ФАПів та освітянам, і в той же час закладається 400 тис грн райраді на премії. У мене виникає питання, чому при рості зарплат на 7-10% працівникам району на 2019 рік, райрада піднімає собі через рішення депутатів зарплату на 30%. Ми поступаємо паскудно, якщо піднімаємо в рази заробітні плати райраді, а освітянам і медикам скорочуємо.


Більше того, ми свідомі того, що є фінансові ризики по забезпеченню заробітних плат захищеним категоріям працівників. Відтак нас має чути і обласне керівництво. Як приклад, провальне голосування за бюджет першого разу викликало резонанс в області, і. мабуть, через це нас почули. Бо вже на останньому засіданні сесії райради була озвучена інформація, що обласне керівництво таки виділило додаткові 6 млн.грн на зарплати освіті та медицині. Я переконаний, що ми маємо приймати в першу чергу бюджет для громади. Люди, які совісно працюють роками в районних установах, мають відчувати захист хоча б по своїх зарплатах. Це має бути пріоритетним завданням районної влади, а вже потім реалізація проектів чи програм, які, безперечно, потрібно реалізовувати. Позитивно, що такі непрості рішення в підсумку зумовлюють приємний результат!
Ми повинні пам’ятати, що люди, які стають депутатами, завжди мають працювати в інтересах громади.

Андрій Волощак голова фракції”Самопоміч”:
Я розумію, що район депресивний, на 90 відсотків дотаційний, що треба скорочувати нерентабельні підприємства, школи, де на кілька учнів десяток учителів (окрім початкових – це моя принципова позиція!). Але постійні скорочення – це шлях в нікуди! Ми маємо нарешті приймати бюджет розвитку, а не проїдання, думати не про те, як і де зекономити, а як і де ЗАРОБИТИ! І одним із способів залучення коштів,вважаю, є написання проектів, участь в проектах громадських організацій та інвесторів.

Богдан Липецький, голова фракції “Батьківщина”:
Бюджет треба було ретельно вивчити, ретельно проаналізувати. У мене є чимало зауважень щодо нього. Наприклад, щодо доцільності надбавок для апарату ради тощо. Чи доцільно було це робити, адже ж ми маємо чимало першочергових важливих інших витрат?

Роман БАТЮЧОК, голова фракції “Громадянська позиція”:
ПП “Громадянська позиція” за проект районного бюджету на 2019 рік не голосувала. Такі наші дії обумовлені тим, що пропонований варіант головного фінансового документу району знову є “бюджетом проїдання”, а не бюджетом розвитку. Практично весь районний “політикум” (у тому числі й ті, хто цю владу реально представляє і нею реально зараз є) , на кожному кроці критикуючи діючу владу за прийняття недолугих законів чи антинародних бюджетів, з року в рік самі займаються тими ж речами, тільки на нижчому рівні.
Бо як інакше пояснити те, що вже кілька років підряд в районному бюджеті не передбачено жодної копійки на створення хоча б одного робочого місця?! І це в той час, коли тисячі наших земляків змушені залишати свої сім’ї та виїздити на заробітки, або взагалі емігрувати. Хіба за районний бюджет голосує Президент з Прем’єром, чи може депутати Верховної Ради?
Я вважаю, що в депутатів районної ради все-таки ще є шанс реабілітувати себе перед громадою і виправити хоча б частково допущені помилки при голосуванні за фінансування районних програм та проголосувати за ті програми, які будуть спрямовані на розвиток та створення нових робочих місць з достойною заробітною платою, а не на чергові фестивалі з піснями й танцями. Бо пирувати під час як чуми, як і війни завжди було ознакою поганого тону. Та й на фестивалі з таким рівнем міграції скоро треба буде людей з інших районів завозити!

Мирон ПАЦАЙ, голова фракції ВО “Свобода”:
14 грудня 2018 року відбулася сесія Старосамбірської районної ради, яку ініціювала група депутатів з метою розглянути питання щодо призначення головного лікаря Старосамбірської центральної районної лікарні. Однак, керівництво району вирішило нашвидкуруч, на тій же позачерговій сесії, затвердити бюджет Старосамбірського району на 2019 рік. Хочу наголосити НАШВИДКУРУЧ, бо доречно було б перед сесією розглянути питання про звіт роботи, як адміністрації, так і ради.

Тоді, зробивши висновки про роботу у 2018 році, ухвалювати головний фінансовий документ району на наступний рік. Ба більше, ніхто навіть не вдавався до детального аналізу роботи освіти та медицини, про реальний дефіцит бюджету у 2018, який буде покриватись зі стабілізаційного фонду області. Тобто, подали депутатам такий бюджет, в якому під загрозою захищені статті (головним чином зарплатня) освітян та медиків на 2019 рік, що неодмінно потягне за собою закриття малокомплектних шкіл та скорочення працівників медицини. Водночас, спостерігаємо повне фінансове забезпечення райради. Зважаючи на вищезазначене, фракція ВО «Свобода» за цей жебрацький бюджет району не голосувала.

Джерело https://starosambirshchyna3000

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 67 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1584
Перегляди статей
4431693