Передкарпатська правда

  

Цьогоріч у Львівській області перевірять 10 сміттєзвалищ. Серед них три на Самбірщині

Перевірці полігонів ТПВ у 2019 таки бути. Про це повідомив Комітет екологічного порятунку України(КЕПУ). Питання поводження з твердими побутовими відходами залишається актуальним впродовж багатьох років, незважаючи на розвиток технологічних та фінансових можливостей, законодавчої бази та зростання екологічних стандартів. В Україні 95% твердих побутових відходів (далі - ТПВ) захороняють на звалищах-полігонах.
Хоча на сьогодні в законодавчому полі відсутній термін «звалище ТПВ», проте Полігони ТПВ є інженерними спеціалізованими спорудами, які призначені для захоронення твердих побутових відходів. Полігони ТПВ повинні забезпечувати санітарне та епідемічне благополуччя населення, екологічну безпеку навколишнього природного середовища, запобігати розвиткові небезпечних геологічних процесів і явищ.
Більшість діючих об’єктів захоронення відходів складно назвати «полігоном» в повному сенсі цього слова.
Євроінтеграція України, зокрема, підписання Угоди про Асоціацію, серед інших аспектів передбачає імплементацію законодавства у сфері екології, адже природа не знає кордонів. Угодою чітко визначено законодавчі норми та терміни їх впровадження, у тому числі щодо поводження з відходами.
Так, з 1 січня 2018 року Україна мала б почати сортувати сміття на загальнонаціональному рівні, втім, цього не сталося. Норму Закону "Про відходи" прийняли для проформи. Додана норма виявилася непрацюючою, бо не було створено жодних економічних та контролюючих механізмів її виконання.
Окрім того, законодавством України визначено, що діяльність із захоронення ТПВ підлягає ліцензуванню.
Суб’єктам господарювання, які провадять господарську діяльність із захоронення побутових відходів на полігонах, введених в експлуатацію до 16 лютого 2010 року, та звалищах, зобов’язані привести свою господарську діяльність у відповідність до вимог до 01 січня 2018 року.

Через відсутність дієвої системи контролю за об’єктами захоронення ТПВ полігони України і надалі функціонують з суттєвими порушеннями природоохоронного законодавства.
Довгоочікуване реформування системи державного нагляду навколишнього природного середовища, яке законодавчо розпочалося 21 лютого 2018 з Постанови КМУ №102 «Питання реалізації Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища» створило передумови для ефективнішого контролю та дотримання суб’єктами господарювання вимог, які визначено на законодавчому рівні.

І ось, нарешті, до Річного плану Державної екологічної інспекції(ДЕІ) України на 2019 рік внесені об’єкти захоронення ТПВ.

З 20 офіційно діючих полігонів Львівщини ДЕІ буде перевірено 10, зокрема:

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО МІСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА М. ДОБРОМИЛЬ

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСТА СТАРИЙ САМБІР"

САМБІРСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ОБ'ЄДНАНЕ"


З повним переліком запланованих перевірок можна ознайомитись на сайті ДЕІ.

Сподіваємося, що держекоінспекція проводитиме перевірки належним чином і об’єкти захоронення ТПВ будуть мати більше стимулів для перетворення зі сміттєзвалищ на полігони.

КЕПУ

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 89 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1584
Перегляди статей
4431280