Передкарпатська правда

  

Загадки обкладинки журналу The Economist 2019

Щорічно британський журнал  The Economist виходить з обкладинкою -ребусом, яка за неофіційною версією є економічним пророцтвом на наступний рік. Видання належить клану Ротшильдів, який вважають головним ляльководом світової "закуліси", так що увага до обкладинок журналу пильна.

У цьому році перша сторінка оформлена в стилі робіт Леонардо да Вінчі, але в сучасній інтерпретації. У стилістиці Відродження зображено Дональда Трампа, Володимира Путіна, Матхатму Ганді та Анжеліну Джолі.

Зміна епох

 У центрі композиції знаходиться знаменита Вітрувіанська людина Леонардо да Вінчі, на яку художник надів, чи то прилад нічного бачення, чи то окуляри віртуальної реальності. У сукупності з тим, що майже всі написи на обкладинці виконані в дзеркальному зображенні, як це любив робити Леонардо, стає ясно, що все в нашому світі виглядає зовсім не так, як це здається на перший погляд. Однак, можна побачити в загальній картині символів зміну епох.

Головний ключ до розуміння - це малюнки в стилі Леонардо да Вінчі, що слід розуміти як закінчення епохи "відродження" і перехід до мінливого і нестійкого періоду "бароко", коли розпадеться незбиране і розумне уявлення про світ і розуміння людини як розумної істоти - пояснив "КП в Україні" аналітик Олексій Кущ . - Відтепер, слова Паскаля, людина усвідомлює себе "чимось середнім між всіма, нічим", "тим, хто вловлює лише видимість явища, але не здатний зрозуміти ні їх початок, ні їх кінець".

Про геополітику


Практично всі експерти відзначають, що The Economist пророкує глобальні зміни ролей держав в світі майбутнього.

 
- У глобальному плані - посилення західної цивілізації і охолодження потенціалу "східних" імперій, таких як Китай, РФ і арабські країни . Олексій Кущ впевнений, профіль Трампа - натяк на можливість процедури імпічменту, чотири вершники апокаліпсису на тлі Путіна - очікування глобального струсу внаслідок політичного циклу в Україні.
 
Піноккіо з довгим носом виглядає як символ інформаційних воєн, тотальні симулякри і брехня.

 
Англійська бульдог в Північній Америці -  символ того, що Великобританія остаточно "відчалить" від ЕС.

 
За всією цією картиною філософськи спостерігає Волт Вітмен, найбільший американський поет і автор епічного циклу "Листя трави" в якому він оспівував як зароджується міць Америки. Хоча в даному випадку народжується нова алюзія, з вірша поета, присвяченого вбитому президентові Авраму Лінкольну "О, капітан Мій капітан!": «Прокинься, БАТЬКО Моя рука, лежить на лобі твоєму, А ти на палубі заснув, Неначе мертвим сном ». Думаю, це красномовний символ "вмираючої" американської мрії ...

Але деякі експерти бачать картину інакше, звертаючи увагу зовсім на інші деталі.

- Портрет президента США Трампа звернений поглядом на схід, портрет президента Росії Володимира Путіна дивиться на захід, між ними затишно розташувався символ Китаю - панда, говорить фінансовий аналітик Teletrade Богдан Писаренко. - Трохи осторонь, зліва і нижче ми бачимо англійського бульдога, вище панди і Путіна - японська святиня, гора Фудзіяма.

За його словами, від того, як вирішиться, і вирішиться взагалі торговий конфлікт між США і Китаєм, будуть залежати темпи зростання світової економіки в цілому. Попередні домовленості на саміті G-20 в Аргентині про введення тимчасового перемир'я на 90 днів поки не дуже-то надихнули фінансові ринки.

Всі чекають конкретніших рішень.

- Імовірність підписання мирного договору між Росією і Японією вперше після закінчення другої світової війни пов'язують з передачею двох островів - продовжує Богдан Писаренко. - Можливо,  вважає економіст,  договір буде підписаний і цей факт, безумовно, увійде в історію. Але підписання договору не пройде повз увагу Сполучених Штатів, про що красномовно свідчить погляд президента Трампа.

Проблема виходу Великобританії з Євросоюзу замикає картинку. Настрій у британського бульдога явно невеселий, але бульдог славен саме тим, що не випускає здобуток з зубів. Очевидно, що уряд Великобританії, з Терезою Мей або без неї, доведе справу до кінця. 

Про економіку


Економічні символи експерти теж побачили по-різному. Хоча тему світової фінансової кризи в ребусі знайшли всі без винятку.


- Впадає в очі електромобіль як символ системної зміни попиту на традиційне паливо, - каже Олексій Кущ.

- Броненосець - як сигнал можливої ​​кризи в Бразилії, який активує деструкцію в сегменті країн, що розвиваються, слон з бивнями-стрілки - як сигнал того, що акцент у третьому світі зміститься з Китаю на Індію.

А панда в Гренландії лише підтверджує це - Китаю буде дуже "холодно" у фінансовому плані. Посилюється загроза кредитної кризи, і уповільнення зростання китайської економіки близько як ніколи.

Фігура людини в окулярах з листям канабісу та айфоном в руках - символ тотальної емансипації "знака" від "речі" по теорії Бодріяра (теорії споживання - ред.). Все стає симулятивним, навіть праця. Відбуватиметься глобальне злиття фрейдизму і марксизму, неможливість представницької демократії в умовах панування симулякрів.

Ну і Фудзіяма на вершині обкладинки як натяк на те, що лише Японія в цій парадигмі збереже внутрішню цілісність.

- У центрі обкладинки - варіант Вітрувіанська людина від The ​​Economist, в руках у якої символи сучасної епохи, - каже Богдан Писаренко. - Це цифрові технології. Думаю, що канабіс символізує розширення списку країн в яких буде легалізовано продаж марихуани. І яскраво виділяються ваги зі знижующоюся чашею - як натяк на можливу фінансову кризу. Про це багато говорять останнім часом, і на це вказує ряд ознак, які з'явилися на ринку вперше після 2007-го року.

За його словами, мова йде про перегрів американського фондового ринку і нестримному зростанні американського державного боргу.

- Варто хоча б одному з цих сегментів обвалитися - лавина державних дефолтів може накрити весь світ, - резюмує Богдан Писаренко. - Неспроста під лівою рукою Вітрувіанської людини два ящика з прапорами країн, що розвиваються - як натяк на тих, хто може постраждати в першу чергу. Але будемо сподіватися, що негативний сценарій не буде реалізований і компанія з верхньої картинки знайде правильний шлях вирішення світових проблем.

Криза біженців і політ на Місяць


Але не все так погано. У глобальному сенсі перед людством відкриваються нові горизонти.

 
- Думаю, що автори натякають на космічні польоти на Місяць і Марс, а також на нові горизонти досліджень космосу, - розповів своє бачення старший аналітик ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин. - Також дедалі більшу роль віддають канабісу і його легалізації, як це сталося в Канаді. Лелека - це відсилання до народження перших дітей з пробірки зі зміненими генокодами.

До речі, тема ДНК обіграна на одній з рук Вітрувіанської людини. А ось лелека зі штрих-кодом може означати, що послуга по заміні ДНК стане платною і спочатку буде доступна тільки багатим людям.

- Я не виключаю, що чотири вершники апокаліпсису можуть означати природні катаклізми, - продовжує Андрій Шевчишин. - В руках основної фігури видно смартфон з QR-кодом. По суті, це говорить про ще більшу мобілізацію. Особа з метриками в правому верхньому куті - це технології розпізнавання осіб і стеження, які масово будуть впроваджуватися в 2019 році. Ваги з людьми в руці, напевно, символізують міграційну кризу, розподіл людей на "хороших" і "поганих".


 
Жінка внизу, в якій вгадується Анжеліна Джолі, це ще один натяк на біженців.

Боротьба за права жінок

Ще одна тенденція, про яку промовчали аналітики, але не змогли обійти ми, може полягати в хештегом #MeToo, який миттєво поширився в соціальних мережах в жовтні 2017 року після звинувачень в сексуальних домаганнях кінопродюсера Харві Вайнштейна. По суті, це може говорити про все більше посилення нетерпимості суспільства до сексуального насильства, особливо по відношенню до жінок. Цікаво, що цей хештег - єдиний напис, який написана правильно, а не дзеркально.

Ніби на підтвердження цього, внизу зображений автопортрет художниці 17-го століття Артемізії Джентилески, яка підлітком була згвалтована учителем мистецтв. У суді вона піддалася принизливому фізичній огляду і тортурам, щоб довести правдивість своїх заяв, перш ніж її кривдник був засуджений. У сучасному світі Джентилески стала символом боротьби за права жінок, які зазнали сексуального насильства, її навіть називають символом #MeToo.

До речі, автопортрет з обкладинки The Economist був проданий за рекордні для творів Джентилески 2,18 млн доларів. Можливо, автори натякають, що на боротьбі за права жінок в наступному році хтось непогано заробить.

Стисло

19
черв.2019

В Старосамбірському районі пяні молодики з’їхали у кювет, є постраждалі

Як інформують у Відділі комунікації поліції Львівської області, в Старосамбірське відділення поліції 18 червня приблизно о 08.30 надійшло повідомлення про те, що біля села Головецько сталася дорожньо-транспортна пригода. Як попередньо встановили...

19
черв.2019

У Самбірському районі втопився чоловік

17 червня в одному з сіл Самбірського району поліція отримала повідомлення про втоплення 27-річного чоловіка. Як встановили слідчі, потерпілий, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, пішов купатися та заплив на середину...

16
черв.2019

Суд дозволив ФОПу не платити ЄСВ за місяці без доходу

Кіровоградський окружний адміністративний суд став на бік фізичної особи-підприємця та визнав вимоги Державної фіскальної служби щодо сплати боргу з єдиного соціального внеску незаконними. Про це повідомляє LegalHub. Відповідно до рішення суду...

16
черв.2019

У Старосамбірському районі чоловік загинув ремонтуючи розетку

58-річний житель одного зі сіл на Старосамбірщині, нехтуючи правилами особистої безпеки, самотужки намагався відремонтувати розетку, відтак, його вразило струмом. Про це повідомили в прес-службі Самбірського відділу поліції у Львівській області. Унаслідок...

03
черв.2019

У Старосамбірському районі перевернувся бус – постраждала жінка

Дорожньо-транспортна пригода сталася 2 червня близько 19:55 в одному з сіл Старосамбірського району. Про це повідомила прес-служба поліції Львівської області. Як попередньо встановили правоохоронці, водій мікроавтобуса «Фольксваген», 52-річний мешканець міста Самбір,...

03
черв.2019

У червні українці двічі матимуть подовжені вихідні

У червні в Україні буде 12 вихідних днів: окрім суботи та неділі, буде відпочинок ще й у державні свята – на Трійцю та День Конституції. Про це повідомляє УНІАН. За календарем...

01
черв.2019

З 1 червня на українських дорогах вводяться сезонні обмеження для фур

На дорогах України з 1 червня вводяться сезонні обмеження на рух великовантажного транспорту.Про це повідомили на сторінці «Укравтодору» у Facebook. Зазначається, що у денний час доби при температурі повітря вище +28...

25
трав.2019

Біометричні паспорти стануть дорожчі

Як інформують в департаменті адміністративних послуг, Уряд ухвалив нову вартість адміністративних послуг при оформленні паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Відтак, з 1 липня зміниться...

13
трав.2019

Олег Синютка вимагає від керівників ОТГ розглянути питання про надбавку працівникам дошкілля

Олег Синютка вимагає від керівників ОТГ розглянути питання про надбавку працівникам дошкілля. Про це повідомили в прес-службі ЛОДА. За аналітичною інформацією Департаменту освіти і науки ЛОДА (Офіційна сторінка), ряд ОТГ, міст...

13
трав.2019

У Старосамбірському районі "BMW" не розминувся з деревом

Дорожньо-транспортна пригода сталась 12 травня близько опівночі на автодорозі "Львів-Самбір-Ужгород" у селі Бачина Старосамбірського району, - інформують у Відділі комунікації поліції Львівської області. Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля "BMW", 19-річний...

On Screen Facebook Popup by Infofru

Долучіться до сторінки Передкарпатської правди в Фейсбуці

Close

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 76 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1736
Перегляди статей
4723552