Передкарпатська правда

  

Загадки обкладинки журналу The Economist 2019

Щорічно британський журнал  The Economist виходить з обкладинкою -ребусом, яка за неофіційною версією є економічним пророцтвом на наступний рік. Видання належить клану Ротшильдів, який вважають головним ляльководом світової "закуліси", так що увага до обкладинок журналу пильна.

У цьому році перша сторінка оформлена в стилі робіт Леонардо да Вінчі, але в сучасній інтерпретації. У стилістиці Відродження зображено Дональда Трампа, Володимира Путіна, Матхатму Ганді та Анжеліну Джолі.

Зміна епох

 У центрі композиції знаходиться знаменита Вітрувіанська людина Леонардо да Вінчі, на яку художник надів, чи то прилад нічного бачення, чи то окуляри віртуальної реальності. У сукупності з тим, що майже всі написи на обкладинці виконані в дзеркальному зображенні, як це любив робити Леонардо, стає ясно, що все в нашому світі виглядає зовсім не так, як це здається на перший погляд. Однак, можна побачити в загальній картині символів зміну епох.

Головний ключ до розуміння - це малюнки в стилі Леонардо да Вінчі, що слід розуміти як закінчення епохи "відродження" і перехід до мінливого і нестійкого періоду "бароко", коли розпадеться незбиране і розумне уявлення про світ і розуміння людини як розумної істоти - пояснив "КП в Україні" аналітик Олексій Кущ . - Відтепер, слова Паскаля, людина усвідомлює себе "чимось середнім між всіма, нічим", "тим, хто вловлює лише видимість явища, але не здатний зрозуміти ні їх початок, ні їх кінець".

Про геополітику


Практично всі експерти відзначають, що The Economist пророкує глобальні зміни ролей держав в світі майбутнього.

 
- У глобальному плані - посилення західної цивілізації і охолодження потенціалу "східних" імперій, таких як Китай, РФ і арабські країни . Олексій Кущ впевнений, профіль Трампа - натяк на можливість процедури імпічменту, чотири вершники апокаліпсису на тлі Путіна - очікування глобального струсу внаслідок політичного циклу в Україні.
 
Піноккіо з довгим носом виглядає як символ інформаційних воєн, тотальні симулякри і брехня.

 
Англійська бульдог в Північній Америці -  символ того, що Великобританія остаточно "відчалить" від ЕС.

 
За всією цією картиною філософськи спостерігає Волт Вітмен, найбільший американський поет і автор епічного циклу "Листя трави" в якому він оспівував як зароджується міць Америки. Хоча в даному випадку народжується нова алюзія, з вірша поета, присвяченого вбитому президентові Авраму Лінкольну "О, капітан Мій капітан!": «Прокинься, БАТЬКО Моя рука, лежить на лобі твоєму, А ти на палубі заснув, Неначе мертвим сном ». Думаю, це красномовний символ "вмираючої" американської мрії ...

Але деякі експерти бачать картину інакше, звертаючи увагу зовсім на інші деталі.

- Портрет президента США Трампа звернений поглядом на схід, портрет президента Росії Володимира Путіна дивиться на захід, між ними затишно розташувався символ Китаю - панда, говорить фінансовий аналітик Teletrade Богдан Писаренко. - Трохи осторонь, зліва і нижче ми бачимо англійського бульдога, вище панди і Путіна - японська святиня, гора Фудзіяма.

За його словами, від того, як вирішиться, і вирішиться взагалі торговий конфлікт між США і Китаєм, будуть залежати темпи зростання світової економіки в цілому. Попередні домовленості на саміті G-20 в Аргентині про введення тимчасового перемир'я на 90 днів поки не дуже-то надихнули фінансові ринки.

Всі чекають конкретніших рішень.

- Імовірність підписання мирного договору між Росією і Японією вперше після закінчення другої світової війни пов'язують з передачею двох островів - продовжує Богдан Писаренко. - Можливо,  вважає економіст,  договір буде підписаний і цей факт, безумовно, увійде в історію. Але підписання договору не пройде повз увагу Сполучених Штатів, про що красномовно свідчить погляд президента Трампа.

Проблема виходу Великобританії з Євросоюзу замикає картинку. Настрій у британського бульдога явно невеселий, але бульдог славен саме тим, що не випускає здобуток з зубів. Очевидно, що уряд Великобританії, з Терезою Мей або без неї, доведе справу до кінця. 

Про економіку


Економічні символи експерти теж побачили по-різному. Хоча тему світової фінансової кризи в ребусі знайшли всі без винятку.


- Впадає в очі електромобіль як символ системної зміни попиту на традиційне паливо, - каже Олексій Кущ.

- Броненосець - як сигнал можливої ​​кризи в Бразилії, який активує деструкцію в сегменті країн, що розвиваються, слон з бивнями-стрілки - як сигнал того, що акцент у третьому світі зміститься з Китаю на Індію.

А панда в Гренландії лише підтверджує це - Китаю буде дуже "холодно" у фінансовому плані. Посилюється загроза кредитної кризи, і уповільнення зростання китайської економіки близько як ніколи.

Фігура людини в окулярах з листям канабісу та айфоном в руках - символ тотальної емансипації "знака" від "речі" по теорії Бодріяра (теорії споживання - ред.). Все стає симулятивним, навіть праця. Відбуватиметься глобальне злиття фрейдизму і марксизму, неможливість представницької демократії в умовах панування симулякрів.

Ну і Фудзіяма на вершині обкладинки як натяк на те, що лише Японія в цій парадигмі збереже внутрішню цілісність.

- У центрі обкладинки - варіант Вітрувіанська людина від The ​​Economist, в руках у якої символи сучасної епохи, - каже Богдан Писаренко. - Це цифрові технології. Думаю, що канабіс символізує розширення списку країн в яких буде легалізовано продаж марихуани. І яскраво виділяються ваги зі знижующоюся чашею - як натяк на можливу фінансову кризу. Про це багато говорять останнім часом, і на це вказує ряд ознак, які з'явилися на ринку вперше після 2007-го року.

За його словами, мова йде про перегрів американського фондового ринку і нестримному зростанні американського державного боргу.

- Варто хоча б одному з цих сегментів обвалитися - лавина державних дефолтів може накрити весь світ, - резюмує Богдан Писаренко. - Неспроста під лівою рукою Вітрувіанської людини два ящика з прапорами країн, що розвиваються - як натяк на тих, хто може постраждати в першу чергу. Але будемо сподіватися, що негативний сценарій не буде реалізований і компанія з верхньої картинки знайде правильний шлях вирішення світових проблем.

Криза біженців і політ на Місяць


Але не все так погано. У глобальному сенсі перед людством відкриваються нові горизонти.

 
- Думаю, що автори натякають на космічні польоти на Місяць і Марс, а також на нові горизонти досліджень космосу, - розповів своє бачення старший аналітик ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин. - Також дедалі більшу роль віддають канабісу і його легалізації, як це сталося в Канаді. Лелека - це відсилання до народження перших дітей з пробірки зі зміненими генокодами.

До речі, тема ДНК обіграна на одній з рук Вітрувіанської людини. А ось лелека зі штрих-кодом може означати, що послуга по заміні ДНК стане платною і спочатку буде доступна тільки багатим людям.

- Я не виключаю, що чотири вершники апокаліпсису можуть означати природні катаклізми, - продовжує Андрій Шевчишин. - В руках основної фігури видно смартфон з QR-кодом. По суті, це говорить про ще більшу мобілізацію. Особа з метриками в правому верхньому куті - це технології розпізнавання осіб і стеження, які масово будуть впроваджуватися в 2019 році. Ваги з людьми в руці, напевно, символізують міграційну кризу, розподіл людей на "хороших" і "поганих".


 
Жінка внизу, в якій вгадується Анжеліна Джолі, це ще один натяк на біженців.

Боротьба за права жінок

Ще одна тенденція, про яку промовчали аналітики, але не змогли обійти ми, може полягати в хештегом #MeToo, який миттєво поширився в соціальних мережах в жовтні 2017 року після звинувачень в сексуальних домаганнях кінопродюсера Харві Вайнштейна. По суті, це може говорити про все більше посилення нетерпимості суспільства до сексуального насильства, особливо по відношенню до жінок. Цікаво, що цей хештег - єдиний напис, який написана правильно, а не дзеркально.

Ніби на підтвердження цього, внизу зображений автопортрет художниці 17-го століття Артемізії Джентилески, яка підлітком була згвалтована учителем мистецтв. У суді вона піддалася принизливому фізичній огляду і тортурам, щоб довести правдивість своїх заяв, перш ніж її кривдник був засуджений. У сучасному світі Джентилески стала символом боротьби за права жінок, які зазнали сексуального насильства, її навіть називають символом #MeToo.

До речі, автопортрет з обкладинки The Economist був проданий за рекордні для творів Джентилески 2,18 млн доларів. Можливо, автори натякають, що на боротьбі за права жінок в наступному році хтось непогано заробить.

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

18
вер.2019

У Самбірському районі ремонтуть дорогу Никловичі – Задністряни

На території Львівської області здійснюють ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА. Відтак підрядною організацією ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на ділянці між населеними пунктами...

18
вер.2019

У Турківському районі лісник нарубав дров на 4 роки тюрми

За процесуального керівництва Самбірської місцевої прокуратури, 12 вересня цього року до суду скеровано обвинувальний акт стосовно жителя Турківського району, який підозрювався у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 (привласнення особою...

17
вер.2019

У Турківському районі не розминулися легковик і автобус

Сьогодні, 17 вересня, о 12:15 на Львівщині поблизу с. Комарники Турківського району трапилось ДТП. Про це на Facebook повідомив керівник ГО Варта1 Ігор Зінкевич. "Не розминулись екскурсійний автобус та легковий автомобіль",...

17
вер.2019

У Самборі нічна ДТП завершилась стріляниною

У Самбірський відділ поліції звернувся 27-річний мешканець райцентру, котрий повідомив, що близько другої години ночі у місті Самбір у нього виник конфлікт з невідомим чоловіком, котрий при цьому здійснив кілька...

17
вер.2019

Старосамбірська влада підписала меморандум з  «ЮСЕНКО НАДРА»

Підписано Меморандуму про співпрацю у сфері соціально-економічного і культурного розвитку між Старосамбірською районною радою, Старосамбірською районною державною адміністрацією, Страшевицькою сільською радою, Волянською сільською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮСЕНКО...

16
вер.2019

На Самбірщині відгуляли «Обжинки-2019»

Учора, 15 вересня, у с. Вільшаник Самбірського району завершилося  загальнорайонне свято врожаю «Обжинки-2019». Таке свято на Самбірщині проводять третій рік поспіль. Місцевих фермерів і керівників сімейних агрогосподарств було нагороджено грамотами облради та...

16
вер.2019

У Рудках загинув водій «Вольво»

Дорожньо-транспортна пригода сталась 15 вересня близько 20:30 на автодорозі «Львів-Самбір-Ужгород» у місті Рудки Самбірського району. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області. Як попередньо встановили правоохоронці, водій вантажного автомобіля «Вольво»,...

15
вер.2019

У Самборі водій буса забив насмерть бабцю

ДТП сталась у п’ятницю, 13 вересня, о 8:20. Як попередньо встановили правоохоронці, 30-річний самбірчанини, який перебував за кермом мікроавтобуса «Мерседес», здавав назад та збив 89-річну місцеву мешканку. Внаслідок наїзду жінка отримала...

14
вер.2019

16-26 вересня у Турці та селах району стартують планові знеструмлення.

У зв’язку із ремонтом електромереж з 16 до 26 вересня мешканці деяких сіл Турківського району та Турки залишаться без світла. Про це повідомила прес-служба ПрАТ "Львівобленерго". 16-18 вересня з 08:00 до...

14
вер.2019

У Старому Самборі відкрили новий спортмайданчик

З нагоди 25-ти річчя Дня фізичної культури та спорту вчора у Старому Самборі після реконструкції урочисто відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям. Відкриття розпочалось з пробігу молоді містом від площі Ринок...

13
вер.2019

У Самборі спіймали водія, який утік з місця ДТП

У Самбірський відділ поліції 11 вересня близько 14.00 зателефонував 50-річний житель Пустомитівського району. Чоловік повідомив, що у райцентрі на перехресті вулиць Шевченка та Валової водій легкового автомобіля «Мерседес» вчинив зіткнення...

13
вер.2019

У Турці внаслідок пожежі загинула літня жінка

На місці пожежі, що сталася 11 вересня на вул. Молодіжній, 9 у м. Турка, виявили тіло пенсіонерки. Як поінформували в Головному управлінні ДСНС у Львівській області, повідомлення про пожежу, що виникла...

13
вер.2019

Верховна Рада відстрочила штрафи за нерозмитнені євробляхи

Сьогодні, 12 вересня, Верховна Рада схвалила законопроект президента Володимира Зеленського №1030 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів...

13
вер.2019

В Україні заборонили «Мезим форте» з маркуванням російською мовою

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила реалізацію, зберігання та застосування всіх серій лікарського засобу «Мезим® форте», таблетки, вкриті оболонкою, № 80 (20х4), виробництва Берлін - Хемі...

12
вер.2019

Триває ремонт дороги Турка – Ільник

На території Львівської області здійснюють ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА. Відтак, тривають роботи з ремонту автомобільної дороги С141904 Турка – Ільник, що...

12
вер.2019

У Старосамбірському районі продадуть право оренди земельної ділянки

У четвер, 19 вересня, відбудуться електронні торги з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту). Про це повідомляє пресслужба ЛОДА. Земельні аукціони будуть проводитись на...

11
вер.2019

Бойко вкрав Мерседес та зробив аварію

У Пустомитівський відділ поліції 9 вересня по допомогу звернувся 37-річний мешканець одного з сіл Пустомитівського району. Чоловік повідомив, що напередодні ввечері було викрадено його мікроавтобус «Мерседес Віто», який він залишив...

10
вер.2019

У Турківському районі збирали гриби, а знайшли снаряди

9 вересня о 10:38 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення, що в селі Нижнє Турківського району під час збирання грибів в лісі, на відстані 2 км від житлових будинків виявлено...

10
вер.2019

У Старому Самборі відбудеться презентація проекту розвитку підприємництва в гірських районах

У четвер в адміністративному будинку Старосамбірської районної ради відбудеться презентація перспективного проекту «Розвиток підприємництва в гірських районах Львівщини». Для Старосамбірщини така ідея дуже важлива, оскільки її територія – це якраз гірська...

10
вер.2019

У Турківському районі прикордонники затримали австрійця

Прикордонники відділу «Сянки» Мостиського загону затримали за шість кілометрів від лінії кордону іноземця, за інформацією дільничного інспектора прикордонної служби, громадянина Австрії. Складено відповідний адмінпротокол, за яким правопорушник понесе відповідальність згідно з...

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 238 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1934
Перегляди статей
4997113