Передкарпатська правда

  

Президент дав старт парламентським перегонам

Вибори 2012 Турківський та Городоцький  Округи

Підписавши Закон про вибори, тим самим, Віктор Янукович дав старт парламентським виборам 2012 року. Особливістю нинішніх виборів є змішана система 50 на 50. Простіше кажучи запровадження 225 мажоритарних виборчих округів. З вибором за партійними списками мабуть все зрозуміло. Великі партії встановили для себе пятивідсотковий барєр. Іншим потрібно добре і креативно попрацювати, щоб подолати його. Мажоритарні кандидати в депутати переймаються нарізанням округів. Кожен старатиметься для себе і під себе. Нас цікавить наш край і майбутні наші народні слуги. Виглядає так, що найбільше покрають Самбірський район. За нашими даними Самбір та Стрілковицька сільська рада відійде до Турківського виборчого округу, куди також ввійдуть Старосамбірський та Сколівський райони. Самбірський район, до Городоцького виборчого округу, разом з Мостиським районом. Виникає питання, чи то самбірській владі начхати хто буде народним депутатом, чи то кандидати такі всесильні, що крають Самбірщину як хочуть, а наша влада безсила їм протистояти. Мабуть і те і друге. Наше інтернет-видання проводило опитування рейтингу майбутніх кандидатів в депутати. Однак не всі мають доступ до інтернету, то ми враховували й думки співрозмовників, які користуються авторитетом в своїх середовищах і до думки яких прислухаються майбутні виборці.

Kluch Mobile Польські сім картки

Із нашого опитування та публікацій в місцевій пресі, наразі, вимальовуються два лідери Ярослав Дубневич та Андрій Лопушанський. Перший зосередив свою діяльність у Городоцькому окрузі, а другий у Турківському. Спробуємо оцінити їхні плюси та мінуси.   
Отже, Ярослав Дубневич, депутат Львівської обласної ради, достатньо потужний підприємець, бізнес якого зосереджений в основному на Городочині. На наших теренах, чи  не єдиний, який розгорнув бурхливу діяльність, створив потужний виборчий штаб і таке інше. Одне слово працює впевнено і системно. І нещодавно у нього зявилася іще одна перевага, близькі стосунки з нинішнім губернатором Михайлом Костюком. На сьогодні, ризиком для Ярослава Дубневича можна вважати той факт, що його рідний брат також має намір балотуватися по одному із мажоритарних округів Львівщини. А позаяк мажоритарка творилася під  Президента, то не факт, що Віктор Янукович дасть добро обидвом братам. Тобто, не будучи провладним кандидатом, Ярославу Дубневичу буде достатньо важко заручитися підтримкою опозиційних сил. Зрештою до підтримки кандидатів опозицією ми іще повернемося. Спершу про ймовірних опонентів Я.Дубневича.
Річ у тім, що на цих виборах, карту розіграють, очевидно, два кандидати, провладний та опозиційний і прізвища та вкладені ресурси відійдуть на задній план. Грубо кажучи, на кого вкажуть того й обиратимемо, в залежності від політичних симпатій "за Юлю", "за Сеню" чи "Вітю". Із згуртованістю у влади проблем мабуть не буде. На когось відверто, або потайки влада ставку зробить. Із опозицією складніше. Чи буде тут гаразд із згуртованою підтримкою одного кандидата виглядає проблемно.
Так чи інакше шанси мають "Батьківщина", "Фронт змін", "Свобода", можливо "Удар" і прізвища ні дочого. Незаперечно одне, єдиний кандидат від опозиції матиме суттєву перевагу над провладним, адже "покращення життя" навряд чи відбудеться. В тій чи іншій мірі уже засвітилися Богдан Дубас, колишній депутат Львівської облради, колишній банкір, підприємець, тимчасово не працюючий, самбірський родака. Очевидно розраховуватиме на земляцтво та підтримку Віктора Ющенка.
Осип Магур, депутат Львівської облради, родом із Старосамбірського району, член "Свободи" і цим мабуть все сказано. Невиключені "десантники" різного політичного калібру зі Львова, чи Києва. Може навіть якийсь олігарх зіграти у свою гру.
Андрій Лопушанський-Турківський виборчий округ. Потужний бізнесмен, власник готельного комплексу "Женева" у Трускавці, колишній народний депутат України(НУНС), уродженець Старосамбірського району. Благодійний фонд його імені у гірському краї відомий із 2003 року. Справи перераховувати немає потреби. Ви про них наслухаєтесь до виборів. Із підтримкою політичних партій ситуація подібна до тієї, яка у Ярослава Дубневича. Можливі конкуренти більш серйозні. Насамперед депутат Львівської облради Михайло Гичка, відомий і знаний, Заслужений лікар України. У нього єдина проблема, це підтримка політичних партій. Шанс перемогти на виборах у нього однаковий, як у висуванця від влади, так і від опозиції. При тому, що у нього значний шанс перемогти навіть від розєднаної опозиції, за умови підтримки, хоча б однієї із опозиційних політичних партій.
Окремо слід сказати про Ореста Фурдичка. Значна частина виборців цього округу до сьогодні згадує Ореста Фурдичка добрими словами, а чимала кількість місцевих урядовців завдячують йому своєю карєрою(так звані діти Фурдичка). Проблема та ж сама, підтримка політичними силами.
З іншими конкурентами ситуація така ж сама, як і у сусідів з Городоцького округу.
Перераховувати інших можливих кандидатів немає потреби. Наразі це передчасно та зайва реклама. Ми зосередилися на тих хто більш-менш є реальним претендентом і в більшій чи меншій мірі про свої амбіції уже заявив.  Звісно, якщо на наших теренах захоче балотуватися Тимошенко, Яценюк чи Тягнибок, то й розклад буде цілком інакшим.

Білаки запрошуємо на роботу

На сайті 213 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
2121
Перегляди статей
5319559