Старосамбірський "Галсільліс" одне з найкращих підприємств серед споріднених в області і один з найбільших платників податків у районі

На останній сесії Старосамбірської районної ради слухали річні звіти комунальних підприємств. Роботу всіх визнали задовільною, а друкарні призначили нового директора. Ми зупинимося на роботі "Галсільлісу", позаяк довелося бути присутнім на річних підсумкових зборах трудового колективу.Підприємство обслуговує 23134 гектари лісів, за минулий рік проведено лісовідтворення на площі майже 100 гектарів(план виконали). Не збільшуючи площ лісозаготівель, за рахунок раціонального використання лісосічного фонду, темпи виробництва зросли вдвічі, відповідно вдвічі більше отримали прибутку.

Добробуд Сколе деревяний зруб

 

Серед проблем підприємства, невисока заробітна плата. Директор Степан Куць запевняє, що у 2012 році перейдуть на повний робочий день і збільшать зарплату. Також проблемою залишається самовільна вирубка лісу. Цьогоріч, запевнив Степан Куць, за охорону лісу візьмуться по "дорослому". 
Присутній на зборах в.о. директора "Львівгалсільліс" Іван Білінський в оцінках підлеглих був критичним, однак обєктивним. На запитання  нашого коресподента, про думку обивателя з приводу того, що "ліси вирізають", Іван Білінський розтлумачив, що ліс як і будь-яка рослина росте, живе до певного віку, а потім вмирає, всихає, без жодної користі для людини, а тому завдання лісників полягає в тому, щоб і вчасно зрізати, і вчасно посадити. Відрадно, що у наших земляків із цим все гаразд. Степан Куць каже, що попри подвійне зростання темпів виробництва, цьогоріч вони зрізали не весь ліс, який досяг продуктивного віку.
Починаючи з 2012 року підприємство, яке до цього змушене було вкладати кошти у поновлення технічного парку та лісовідновлення, змістить акцент на матеріальне забезпечення колективу.