Передкарпатська правда

  

"Отчий ліс" кличе на святу землю

Уже шостий рік поспіль поблизу однієї із найстаріших українських святинь Лаврівського монастиря св.Онуфрія, в першу суботу після Великодня, відбувається акція за участю вихідців із Старосамбірщини "Отчий ліс". Кожен хто народився на цій землі і проживає за межами Старосамбірщини має змогу бодай один раз в році відвідати малу Батьківщину та залишити свій слід, посадивши деревце.
В акціях "Посади отчий ліс" у 2007-2011 роках взяли участь близько 3тис. осіб, які висадили близько 4тис. садженців дубів, модрини, буку, явора. Було закладено дві лісові стежки: Великих українців та Перемог української зброї. Вздовж стежки Великих українців висаджено дерева з Батьківщини Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Степана Бандери, Євгена Коновальця,

Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

а також із Сант-Петербурга та Білогорщі в память про Тараса Шевченка та Романа Шухевича. Біля стежки Перемог ростуть дубки із Жовтих Вод та Ватикану, освячений Папою Римським Іваном Павлом Другим. Номінантами акції в різні роки були: духовні діячі - митрополит І.Мартиняк родом із села Спас та єпископ І.Білик(м.Добромиль); науковці - ректор Волинського національного університету І.Коцан (с.Волошиново), проректор Львівського національного університету В.Кирилич(с.Тисовиця); народні артисти України - С.Степан(м.Старий Самбір) та Є.Федорченко(смт Нижанковичі); підприємці - Ю.Кіндзерський(м.Добромиль) та М.Калька(с.Стрілки); лікарі - М.Гичка(с.Губичі) та Ю.Войтів(с.Старява). Екс-голова ЛОДА М.Кміть (с.Кобло) та багаторазовий рекордсмен і чемпіон світу з паверліфтингу І.Фрейдун(с.Ясениця-Замкова) та багато інших.
За словами натхненника цієї акції, голови Старосамбірської районної ради Володимира Горбового, такі заходи, на прикладі успішних вихідців із Старосамбірського району, виховують місцеву молодь, формується історична память, відчуття нерозривного звязку з рідною землею та повага до довкілля , шляхом садіння лісу і турботою про нього.

Цьогоріч, 21 квітня, представники територіальних громад району, представники учнівських та педагогічних колективів, небайдужі до рідної землі люди чекають на вихідців з району на святі монастирській землі. Акція розпочнеться з 10-ї години молебнем у найдревнішій монастирській церкві України.

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

На сайті 318 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
2118
Перегляди статей
5315831