Передкарпатська правда

  

За корупцію на Старосамбірщині взявся Брюсель

  25 липня в сесійній залі Старосамбірської районної ради відбулася   підсумкова конференція проекту "Від тебе залежить". Цей проект у   лютому 2017 року започаткувала ГО "Старосамбірщина 3000" за   фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту -  активізувати громади району для моніторингу та впливу на прийняття   рішень місцевими радами.

Було створено раду експертів, які   проаналізували всі рішення районної ради за 2015-2017 роки на   предмет наявності у них конфлікту інтересів. Було проведено   тренінг, конференцію, 7 круглих столів, підготовлено рекомендації,   роз'яснення для депутатів, працівників місцевих рад, представників   громад, сільських активістів.

Створено сайт, придбане обладнання   надається в безплатне користування місцевим громадам для   проведення заходів.   На створеному сайті про підсумкову конференцію написано так: У роботі взяли участь сільські голови, депутати районної та   місцевих рад. Виступили: грантовий менеджер, заступник голови ГО   "Центр "Жіночі перспективи" (м. Львів) Ірина Трохим, голова   Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька, депутат райради   Мирон Пацай, керівник Ради експертів Павло Петрик, сільський   голова Торчинович Зіновій Припін та інші поважні особи, які   зацікавлені в тому, щоб рішення місцевих рад приймалися без   конфлікту інтересів. Бо саме на запобігання конфлікту інтересів у   діяльності місцевих рад був спрямований проект ГО "Старосамбірщина   3000", який підтримав Європейський Союз та компанія "Еко-Оптіма".  

Вів конференцію автор ідеї проекту, один із засновників ГО   "Старосамбірщина 3000" Олег Паска.  Висновки проекту опубліковані в буклеті та спецвипуску вісника   "Старосамбірщина 3000", який буде розісланий поштою.  Одне слово, навчання та роз'яснювальна робота серед депутатів,   активістів, працівників органів місцевого самоврядування з приводу   конфлікту інтересів та запобіганню корупції справа благородна і   вартує всілякої підтримки та похвали.  Однак, не покидає відчуття бутафорності  у реалізації цього   проекту.

Судіть самі. За два роки діяльності районної ради поважні   експерти проаналізували понад 200 депутатських рішень і не виявили ознак   конфлікту інтересів при їх прийнятті. Активна діяльність учасників   проекту породила кілька бюрократичних рекомендацій і пропозицій   райраді та РДА і вказала  лишень на один  конфлікт інтересів в   особі братів Яворських. Директор Лаврівського сиротинця Роман   Яворський є підлеглим начальника відділу освіти Маряна Яворського.  Проте, поверховий аналіз свідчить, що більш глибинні причини   конфлікту інтересів чомусь не потрапили в поле зору поважних   експертів.

Зокрема, із виступу на підсумковій конференції депутата   районної ради Мирона Пацая дізнаємося, що за поданням начальника   відділу освіти районна рада прийняла рішення про списання автотранспорту. На комісію було також подане клопотання (яке комунальна комісія не підтримала)  про списання  будівельних матеріалів у  Лаврівському сиротинці, а у Чаплівській школі такі будматеріали  ніхто не списує.

Також підлегла начальника відділу освіти, директор Мурованської школи, член фракції Самопоміч  Віра Турій очолює  гуманітарну комісію райради і тут проглядаються лобіювання   корпоративних інтересів відділу освіти та представницького мандату депутата райради при прийнятті цілої низки рішень.

 Так, рішення  щодо пониженні ступеня Лютовиської школи, як і у всіх інших рішеннях, що пропонувались відділом освіти п. Турій  пітримала. Однак, після протестів батьків та педагогів рішення було скасовано.

 Бюджетною комісією райради керує  Ігор Петрівський, однопартієць того ж Маряна Яворського, що спричиняє теж кофлікт між корпоративними та представницькими інтересами,

  Зі слів Мирона Пацая  з приходом цієї каденції депутатів в Старосамбірському районі різко зросла кількість проектів по встановленні вуличного освітлення за рахунок часткового фінансування з місцевого бюджету. На його думку причиною цього є присутність в бюджетній комісії райради  начальника   Старосамбірського РЕМу.  Андрії Волощак. керівник фракції Самопоміч і  його відомство та підконтрольні структури монопольно виконує роботи із   вуличного освітлення у цілій низці проектів. Цей факт теж вказує на конфлікт представницьких та корпоративних інтересів відповідного депутата

  Досі не прийняте положення про відкритий конкурс мікропроектів, а  відтак у більшості з них перемогу отримують ті місцеві ради, які очолюються   однопартійцями голови райради, її заступника, чи так званих любих   друзів, що свідчить про конфлікт інтересів в керівництва ради

Висновки робіть самі....

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 126 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1586
Перегляди статей
4438584