Передкарпатська правда

  

Розслідування

Біометричний паспорт – ціна виготовлення та необхідні документи

З отриманням Україною безвізового режиму з ЄС, наші співвітчизники почали активно цікавитися виготовленням біометричних паспортів. Тому в цій публікації подаємо відповіді на основні питання, які турбують українців.

Які документи необхідні для виготовлення закордонного біометричного паспорта

  • Паспорт громадянина України, та його ксерокопію
  • Оригінал ідентифікаційного коду та його ксерокопію
  • Свідоцтво про народження (неповнолітнім, яким немає 16)
  • Закордонний паспорт (якщо такий вже є)
  • Для осіб, звільнених від сплати адміністративних зборів – оригінал документа, який засвідчує право на таке звільнення

Довідка з військомату та довідка про судимість не потрібна. Дітям до 12 років присутність при реєстрації необов’язкова. Але батькам потрібно принести 2 їхні фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см і одну 10 х 15 см.

Ціна біометричного паспорта

Виготовлення протягом 20 робочих днів557,32 грн.
У вартість входить:
Ціна адміністративної послуги – 253 грн.
Бланк паспорта – 304,32 грн.

Прискорене виготовлення (протягом 7 робочих днів)810,32 грн.
Вартість адміністративної послуги – 506 грн.
Ціна бланка – 304,32 грн.

Також подати документи для виготовлення закордонного біометричного паспорта можна в“Паспортному сервісі” ДП “Документ”. Оформлення відбувається в той же день. Сервісні послуги підприємства – 400 грн. Враховуючи їх:

Вартість виготовлення не термінового паспорта становить – 957,32 грн.
(вартість банківської комісії складає – 34,68 грн.)

Вартість виготовлення термінового паспорта – 1 210,32 грн.
(вартість банківської комісії – 36,68 грн.)

Оплатити адміністративний збір за виготовлення закордонного біометричного паспорта можна через термінали, які знаходяться у відділеннях Державної міграційної служби України (ДМСУ), в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), у банківських та в поштових відділенях.
Реквізити для оплати можна отримати на сайті https://dmsu.gov.ua/invoice/invoice.php або на інформаційних стендах у відділеннях ДМСУ і ЦНАПах.

Де зробити закордонний біометричний паспорт

Зареєструватися в чергу (приблизно за 30 днів наперід) та подати документи на виготовлення закордонного біометричного паспорта можна в підрозділах Державної міграційної служби України (ДМСУ), Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), та в центрах обслуговування “Паспортний сервіс” ДП “Документ” (в якому оформлення документів пришвидшено). Прив’язка за місцем реєстрації відсутня. Різниця між центральним і територіальними відділеннями ДМСУ може впливати лише на період виготовлення паспорта. З центрального офісу документи одразу беруть в опрацювання, а з територіального – раз в тиждень.

Зареєструватись в електронну чергу можна і на сайті Державної міграційної служби Україниhttp://dmsu.gov.ua/online. Ця черга має свою власну квоту. Записатися можна лише за 15 днів наперед, обравши зручний міграційний підрозділ. Щоб не пропустити місця записуватись до електронної черги краще після 00:00 год, адже нові дати для запису з’являються щодня в 00:00. Проте в цей час через велику відвідуваність, сервіс може працювати нестабільно.

Замовити закордонний біометричний паспорт можна і через систему iGov. Відповідний сервіс надає можливість записатися в електронну чергу, наперед заповнити всі необхідні документи і оплатити послуги. Після реєстрації на сайті https://igov.org.ua/service/ ви повинні одержати листа на пошту із зазначенням необхідних документів, розмірів збору та реквізитів для оплати, посилання на зразок заяви для виготовлення закордонного біометричного паспорта. Крім того надається інструкція по скасуванню заяви, у зв’язку з неможливістю прийти в офіс у вказану дату.
Потім необхідно з’явитися до підрозділу міграційної служби в обраний час з документами, вказаними в листі, та сплаченими квитанціями. Реєструватись в електронній черзі на місці вже не потрібно.
Готовність паспорта можна перевірити за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/docstate

Як оформити біометричний паспорт

Для початку потрібно зареєструватися в електронній черзі. Потім прийти у зазначену дату, потрібні документи надаються держслужбовцю, який заповнює спеціальну електронну форму. Там же робиться фото і беруться відбитки вказівних пальців, оцифровується підпис. Громадянин особисто зі спеціального монітору перевірить усі дані з анкети, інформація роздруковується і він погоджує все своїм підписом. Отримані дані через захищене з’єднання передаються в електронну базу у Київ. Виготовляють біометричний паспорт на поліграфкомбінаті “Україна”. Щоб отримати паспорт потрібно з’явитися у вказаний день з українським паспортом та ще раз зробити відбиток пальця – це додатковий захист від можливого шахрайства.

Термін дії біометричного паспорта

Біометричний закордонний паспорт дійсний протягом 10 років.

Що робити зі старим паспортом

Старий паспорт можна здати і анулювати. Ця процедура безкоштовна. Анульований паспорт, на якому зроблені спеціальні отвори, можна залишити на пам’ять. У випадку небажання здавати старий паспорт (приміром на ньому є діюча віза), громадянин повинен написати заяву, в якій пояснює свою позицію, після чого оплачує державне мито. Будь-яких додаткових пітверджень щодо необхідності залишення старого паспорта подавати не обов’язково.

 

Як відомо, впровадження сталої, захищенної та недискримінаційної процедури видачі біометричних паспортів є однією з вимог ЄС щодо скасування віз для українців.

 
Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 204 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4417840