Передкарпатська правда

  

Розслідування

Непрозорі державні закупівлі на Prozorro?!

Непрозорі державні закупівлі на Prozorro?!

Завдяки створеному майданчику державних закупівель Prozorro, вся система державних закупівель, в тому числі тендерних, мали б стати дійсно прозорою та справедливою. Однак, то тут то там випливають історії про ті, чи інші порушення з боку чиновників, що призводять до перемоги у торгах так званих «своїх» учасників і усунення «не своїх», незважаючи навіть на кращі цінові пропозиції.
Однією з таких історій, що набула широкого розголосу через порушення  кримінальної справи, стала історія із закупівлею сміттєвозу міською радою районного містечка Турка. Ще не настала розв’язка в  історії із сміттєвозом, як вже маємо новий прецендент з тими ж дійовими особами.
Так, нещодавно Турківською міською радою було оголошено про проведення процедури закупівлі через Prozorro. Предметом закупівлі на цей раз стали будівельні роботи з реконструкції нежитлового приміщення по вул. Молодіжна 46/23 в м. Турка Львівської області із кошторисною вартістю - 728`593 гривень.

Оголошення на Prozorro розміщене 17 жовтня 2018 року. Бажаючих взяти участь у торгах виявилося троє учасників, та очевидно участь двох із них була наперед визначеною, тобто – формальною, про що було добре відомо замовнику торгів – Турківській міській раді.


Звідки такі судження? А ось звідки: учасника торгів – ПП «Ремонтно-будівельна компанія «Краща ідея», який подав найвигіднішу цінову пропозицію, 600 000 грн, було дискваліфіковано. Натомість переможцем обрано ПП «Сян», цінова пропозиція якого на цілих 30 000 гривень дорожча. В чому ж справа? Можливо у місцезнаходженні? Адже ПП «Краща ідея» зареєстроване в Сколівському районі, а ПП «Сян» - в Турківському. Виглядає на дискримінацію за територіальною ознакою, чи не так? А точніше, за ознакою «свій» чи «не свій». Бо ж не секрет, що зі «своїм» «домовитися» значно легше…
Незважаючи на подану скаргу компанією ПП «Краща ідея», Турківська міська рада залишилася непохитною у своєму рішенні щодо обрання переможцем ПП «Сян», посилаючись на необгрунтовані звинувачення у несвоєчасності подання документів, що насправді не зовсім так, як видно із публічної системи Prozorro.
Коли в країні війна і одночасно є безліч державних напрямків, які потребують фінансування, чи не повинна кожна бюджетна гривня бути використана відповідально? І чи можна поведінку турківських чиновників, які на перше місце ставлять не бюджетні кошти, а формальності, назвати відповідальною? Питання, очевидно, риторичні…

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті Один гість та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1584
Перегляди статей
4431677