Передкарпатська правда

  

Розслідування

У Самборі  на смітті заробляють політичні дивіденти

Окремі, політично стурбовані самбірські активісти з наближенням виборів вирішили нагадати про своє існування та зловити кілька політичних очок на проблемі самбірського сміття. Судіть самі. Починалося все благородно. Міські віча з вимогою заборони завезення львівського сміття на самбірський смітник. Міська влада із скрипом, але припинила приймати чуже сміття. Здавалося вибила з рук козир активістів. Марно сподівалася, стимульовані, підігріті, а радше підюджені, чудове галицьке словечко, активісти пішли далі. Не пускають сміттєвози із сміттям Самбірського району. Боюся прогнозувати, але як перестануть возити сміття з району, то, аби не залишитись без роботи, активісти, за логікою подій, заборонять возити сміття з міста. А, що, згоріла хата, хай горить паркан, аби очки зловити.

Про проблеми самбірського сміттєзвалища не писав лише лінивий. Трохи історії. За попереднього міського голови Самбора Тараса Копиляка питання захоронення твердих побутових відходів також стояло гостро. Хочу віддати йому належне, чимало бюрократичних та господарських проблем він врегулював. Під час минулої передвиборчої кампанії теперішній мер Юрій Гамар, як громадський активіст, виставляв чимало претензій тодішньому меру Тарасу Копиляку, в тому числі й з приводу впорядкування того ж таки сміттєзвалища. Пройшов час і колишні активісти стали теперішньою владою, але нічого кардинально не змінилось. Зараз прийшли нові-старі активісти, що на розбраті та конфліктах переслідують , на маю думку, єдину мету - прийти до влади. Так виглядає, що це чисто політичний хід, який немає нічого спільного з господаркою міста.
Намагання модератора безстрокової сміттєвої акції Дмитра Шикітки пересварити громаду міста і району, вбити клин у міждепутатські стосунки іще можна терпіти, як політтехнолохічні ходи з прицілом на наступну мерську кампанію, а от невідомо, чи навпаки дуже добре відомо, ким організовані поїздки попід хати і вікна депутатів, на мою думку, вже за межею допустимого. Всьому своє місце. У депутатів є приватне життя, батьки, дружини, діти, онуки, то чому вони мають терпіти екзальтацію політичностурбованих містян під вікнами своєї оселі. Схаменіться, хоча б у великий піст.

Монументи, Памятники. Виготовлення та встановлення

Тепер кілька думок з приводу завезення районного сміття на міський полігон. Перше - за сміття платять до міської казни, друге - земля сміттєзвалища знаходиться повністю, або частково, ніхто достеменно не знає, на території району, більшість жителів району працюють та сплачують податки за місцем праці, тобто в Самборі. Місто і район це єдиний природній організм, абсолютна більшість містян походять із сіл району де живуть їхні батьки, сестри і брати, родичі. Містян навіть хоронять на території району.

Настирливому і впертому Дмитру Шикітці вартувало б спрямувати свою енергійність на раціональне вирішення більш стратегічних екологічних проблем у місті. Зокрема, на будівництво каналізаційного колектора. Місто пісяє і какає у Дністер, і це нюхає не лише район, а й вся Україна, вкупі з молдавським Придністровям, а приймає Чорне море.
Досвід у добродія Дмитра є(мова про басейн) і думаю, що спільно із міською владою йому вдалося б допукатися до львівських і київських кабінетів та вирішити цю проблему. Але, це за умови, що він справді вболіває за екологію міста, а не свій сміттєвий рейтинг.
Переконаний, що проблема смітника не екологічна, швидше смітник заручник самбірських політиканів та недовіри частини громади до влади. Судіть самі. За обласні гроші підписана угода на 76 млн грн про рекультивацію, огорожу смітника, запуску сортувальної лінії, встановлення ваги, відеоспостереження тощо. То може варто зосередити зусилля на контролі виконання цієї угоди та використання смітника як інструменту цивілізованого заробляння грошей на потреби громади, без шкоди довкіллю та здоровю містян. Живуть же люди у Європі маючи сміття і не маючи з ним проблем.
Добре подумаймо кому зараз кричати осанна, бо за тиждень інші кричатимуть розпни.

 

 

Kluch Mobile Польські сім картки
Білаки запрошуємо на роботу

На сайті Один гість та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
2106
Перегляди статей
5295064